Skuteczne rytuały magiczne

Biała i Czarna Magija

Magia dobra czy zła

Biała i Czarna Magija. Magia i magicy są często przedstawiani jako zło i manipulatorzy. Częściowo może to mieć związek z historyczną demonizacją magii i czarodziejstwa. Lub, prościej, z lękiem ludzi przed tym, czego nie rozumieją. Wielu rozróżnia „czarną” magię i „białą” magię; czarna magia jest praktykowana dla samolubnych, złych korzyści, a biała magia dla dobra. Inni wolą nie używać tych terminów, ponieważ termin „czarna magia” sugeruje, że magia sama w sobie jest zła. Zauważają, że magię można porównać do narzędzia, które źli ludzie mogą wykorzystać do złych celów. A dobrzy ludzie do dobrych celów. Siekiera to po prostu siekiera; może służyć do zabijania lub do rąbania drewna opałowego i zapewniania ciepła matce i jej dziecku.

czarna magija
czarna magija

Chociaż byli praktykujący magię, którzy próbowali używać magii dla egoistycznych korzyści lub krzywdzenia innych, większość praktykujących magię wierzy w karmę. Wiccanie , na przykład, często wierzą w Regułę Trzech; cokolwiek wyślemy w świat, zostanie zwrócone trzy razy. Złośliwe działania lub zaklęcia zraniłyby wtedy nadawcę bardziej niż odbiorcę.

Biała i Czarna Magija

Niektórzy, mówiąc o magii, dzielą jej zastosowania na dwie kategorie: białą magię i czarną magię. Definicja tych terminów jest jednak wysoce subiektywna i różni się w zależności od lokalizacji, a nawet od osoby do osoby.

Obecnie wielu mówców uważa białą magię za magię korzystną tylko dla rzucającego lub innych, taką jak uzdrawianie i wróżenie. Czarna magia to magia, która ma wyrządzić krzywdę innej osobie, co można nazwać klątwą lub klątwą. Termin biała magia czasami oznacza również magię duchową.

Ci, którzy określają siebie jako czarnych magów, prawdopodobnie używają nieco innych definicji. Dla nich czarna magia jest tym, co jest nie do przyjęcia dla całego społeczeństwa, choć wyraźnie nie jest dla nich nie do przyjęcia. Niekoniecznie oznacza to, że jest szkodliwe. Istnieje wiele rzeczy, które mogą sprawić, że będzie to nie do zaakceptowania, w tym przywołane uprawnienia, użyte metody i pożądane rezultaty.

Dla tych, którzy wierzą, że cała magia jest złaie ma czegoś takiego jak biała magia, chociaż mogą nadal używać terminu czarna magia lub czarna magia.

Wielu magów unika używania obu terminów ze względu na ich subiektywność. Dla wielu magia jest po prostu magią i nie ma potrzeby kodowania jej kolorami. Religijni praktykujący współczesnego zachodniego pogaństwa rozpoznają wiele rodzajów magii, ale wszystkie z nich mają wspólną podstawową koncepcję.