Rytuały magiczne

Kamienie szlachetne, cz. 2

Kamienie szlachetne są nieodzownym elementem wielu systemów magicznych.

kamienie szlachetne
kamienie szlachetne

Hematyt. Hematyt to bardzo dobry kamień do uziemienia i zrównoważenia twojego życia. Gdy tylko przytrzymasz kawałek hematytu, poczujesz się spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Aktywując czakrę korzenia, zakotwicza nas w ziemi i zapewnia stabilność. Uważa się , że absorbuje toksyczne emocje, wyciągając negatywną energię z aury do czakry korzenia, gdzie jest neutralizowana. Hematyt jest również świetny do leczenia, oczyszczania krwi i wspomagania krążenia. Odtruwa środowisko, a także organizm. Blokuje zanieczyszczenia elektromagnetyczne z technologii. Hematyt daje siłę, odwagę i osobisty magnetyzm.

Lapis. Ten ciemnoniebieski, nieprzejrzysty kamień jest zestrojony z żywiołem wody i służy do stymulacji czakr gardła i trzeciego oka. Pomaga w przypominaniu sobie poprzedniego życia i może być katalizatorem do wydobywania starych ran emocjonalnych na powierzchnię w celu wyleczenia. Kojarzy się go z odwagą, mądrością, wnikliwością, siłą, a także jasnością i współczuciem. Mówi się, że wzmacnia te cechy u tych, którzy go noszą. Wzmacnia wewnętrzne wizje i osiąganie mądrości. Zapewnia ochronę, jest potężnym czarem wierności i przyciąga duchową miłość.

Magia kamieni szlachetnych

Malachit. Jest głęboką, bogatą zielenią z wieloma warstwami skompresowanymi, tworząc wspaniałe wiry, pasma i plamki w różnych odcieniach zieleni. Mówi się, że trzymanie jednego przy drzwiach wejściowych lub noszonego w portfelu przyciągnie do ciebie pieniądze. Uważa się, że to święty kamień Ziemi i często jest używany do reprezentowania Gai i boga lasu.

Mołdawit. Ten wspaniały i dziwny kamień szlachetny jest jedynym znanym klejnotem, który spadł na Ziemię z nieba około 14,8 miliona lat temu. Mołdawit może być noszony na dowolnej części ciała i wpłynie na całe pole aury. Ten potężny kamień ma niezwykle wysoką wibrację i pomaga przyspieszyć rozwój duchowy, a także zwiększa dostęp do wewnętrznego przewodnictwa. Wzmacnia jasnowidzenie, umożliwia wgląd w sens naszego życia, zachęca do współczucia.

Kamień księżycowy. Znany jako klejnot emocjonalnego spokoju, wyciszenia i harmonii. Związany z energiami Bogini ze względu na jego związek z energiami Księżyca. Jest dostrojony do żywiołu wody, mówi się, że ułatwia intuicję, jest używany do wróżenia, daje miłość i ochronę, zapewnia spokojny sen. Wibracja kamieni księżycowych to spokój połączony ze świadomością. Jego energia jest równoważąca, introspektywna i refleksyjna. To półprzezroczysty kamień o barwie od perłowo-białej do różowej lub szarej.