Rytuały magiczne

Kamienie szlachetne i ich magiczne właściwości, cz. 1

Kamienie szlachetne często stosowane są w magicznych rytuałach przez wzgląd na swoje właściwości wzmacniające zaklinane intencje.

Magiczna moc kamieni szlachetnych

Angelit. Piękny jasnoniebieski kamień, podnosi stan duchowej świadomości. Ułatwia kontakt z aniołami i przewodnikami duchowymi oraz z wyższym ja. Wspomaga uzdrawianie psychiczne, komunikację telepatyczną, podróże astralne i podróże duchowe. Angelit ułatwia również komunikację i wyrażanie siebie, eliminując strach, złość i niepokój. Zachęca do przebaczenia, co czyni go wspaniałym kamieniem do rozwodu i innych niespokojnych sytuacji. Angelit przekształca ból w uzdrowienie i pełnię, wywołując głębokie uczucie spokoju i wyciszenia. Wspomaga gardło łagodząc stany zapalne i korygując niedobory krwi. Przydaje się do kontroli masy ciała, bólów głowy, pracy serca, układu krążenia i chorób zakaźnych.

kamienie szlachetne
kamienie szlachetne

Czarny Onyks. Potężny kamień ochronny. Pochłania i przekształca negatywną energię. Wspomaga rozwój emocjonalnej i fizycznej siły oraz wytrzymałości, zwłaszcza w okresach stresu, zagubienia lub żalu. Użyj Czarnego Onyksu, aby przyciągnąć szczęście, wzmocnić umysł podczas chaosu i wspierać samodyscyplinę. Przydatny w leczeniu starych ran lub problemów z poprzedniego życia. Czarny onyks jest również wspaniały do ​​medytacji i snów.

Czarny turmalin, znany również jako Schorl. Był używany przez starożytnych magów do ochrony przed demonami, gdy rzucali swoje zaklęcia. Jest to jeden z najlepszych kamieni ochronych, psychiczna tarcza przed negatywnymi energiami, bytami lub siłami niszczącymi. Doskonały do ​​egzorcyzmów, ochrony przed duchami i usuwania istot z twojej przestrzeni. Czarny turmalin to także ochrona przed naszymi nowoczesnymi duchami – promieniowaniem i zanieczyszczeniami środowiska. Może przekształcić negatywne myśli w pozytywną, użyteczną energię i jest potężnym kamieniem uziemiającym. Pomaga kierować lecznicze światło w całym ciele, wzmacnia poczucie siły i pewności siebie. Jest doskonały dla tych, którzy muszą żyć lub pracować w trudnych warunkach. Czarny turmalin zachęca do inspiracji, połączenia, świadomości i kreatywności. Występuje również w innych kolorach: czerwonym, różowym, żółtym, brązowym, zielonym, niebieskim lub fioletowym. Jego pryzmatyczna, prążkowana pionowo struktura jest trójkątna w przekroju i smukła lub kolumnowa.

Kamienie szlachetne i ich właściwości

Krwawnik, znany również jako heliotrop. Potężny kamień leczniczy do uziemiania i oczyszczania organizmu. Jest często używany do oczyszczania i detoksykacji organizmu i krwiobiegu. Wnosi miłość w każdą sytuację i pomaga usunąć negatywną energię otaczającą problem. Krwawnik, czyli zielony chalcedon z drobinkami czerwonego jaspisu, wzmacnia funkcje umysłu, dodaje jasności i zrozumienia nieznanym tematom. Mówi się również, że zwiększa energię i siłę, usuwa blokady energetyczne, tworząc płynny i stały przepływ energii przez organizm. Zwalcza zmęczenie, drażliwość i dezorientację. Jednocześnie poprawiając intuicję i kreatywność. Działa korzystnie na wszystkie narządy bogate w krew. Oczyszcza krew i odtruwa wątrobę, nerki i śledzionę. Oczyszcza również dolne czakry, wyrównując ich energie.

Niebieski topaz. Zapewnia poprawę umysłowej analizy i umiejętności werbalnych. Kolory topazu obejmują różne odcienie niebieskiego i czasami są mylone z akwamarynem.

Karneol. Używany do skupienia się, realizacji i samorealizacji. Stymuluje umysł, co sprawia, że ​​jest wspaniałym dodatkiem do zaklęć poszukiwania ambicji, skupienia i podejmowania decyzji.

Cytryn. Przezroczysta, żółta odmiana kwarcu. Ma kolor od bladożółtego do złocistożółtego, miodu lub bursztynu i zawiera tęczowe lub błyszczące inkluzje. Jest to kamień manifestacji pomagający przenieść Twoje sny do fizycznej rzeczywistości. Wspomaga wyobraźnię i osobistą wolę. Wykorzystując moc słońca, jest ciepłe i pocieszające, energetyzując czakry, oczyszczając umysł i zachęcając do działania. Zachęca również do nowych początków i nowych poszukiwań, przekształcając negatywną energię w pozytywne działanie. Jest również znany jako Kamień Kupca, który zachęca do handlu, dzięki czemu wspaniale jest trzymać go w kasie, aby zachęcić do dobrobytu.