Rytuały magiczne

Korzyści z wizualizacji

Korzyści z wizualizacji

Korzyści z wizualizacji. Podobnie jak w przypadku aktywności fizycznej , trening i odpowiednie powtarzanie doprowadzą do poprawy. Główną korzyścią z wizualizacji jest osobista poprawa w osiąganiu celów końcowych. Istnieje jednak wiele innych korzyści płynących z odpowiedniej wizualizacji.

Uspokaja nerwy

Często przed wielkim wydarzeniem denerwujesz się. Kiedy wizualizujesz wydarzenie i, ostatecznie, swój sukces, łatwiej jest ci zaaklimatyzować się w nadchodzącej sytuacji, ponieważ tworzysz w swoim umyśle zewnętrzny bodziec. Przykłady bodźców zewnętrznych w e-sporcie obejmują:

Koledzy z drużyny i/lub trenerzy wołają (i/lub krzyczą)

Hałas tłumu (pozytywny lub negatywny)

Światła migają

Na przykładzie hałasu tłumu ważne jest uwzględnienie tłumu (lub braku tłumu w trakcie COVID-19), gdy wizualizujesz swój sukces na imprezie. Niektórzy ludzie radzą sobie lepiej przed dużym tłumem; inni mogą odczuwać niepokój przed innymi ludźmi. Tak czy inaczej, ważne jest, aby przygotować siebie i swój umysł przed wejściem w jakąkolwiek sytuację.

Jeśli potrafisz odpowiednio zwizualizować swój sukces w sytuacji, uwzględniając wszystkie bodźce zewnętrzne, nie będzie niespodzianek. Ostatecznie twój mózg nie wie, czy coś dzieje się w prawdziwym życiu, czy w twojej głowie, ponieważ proces obrazowania wizualnego jest taki sam w rzeczywistych sytuacjach życiowych, jak w sytuacjach urojonych.

W fizjologii jest to najbardziej widoczne w przypadku negatywnych emocji. Na przykład myślenie o słabych wynikach lub najgorszych scenariuszach przed wystąpieniem jakiegokolwiek wydarzenia może prowadzić do niepokoju, w tym objawów fizycznych, takich jak przyspieszone tętno, częstość oddechów i uczucie roztrzęsienia lub osłabienia.

Zwiększenie pewności i odporności

Kiedy wyobrażasz sobie swój sukces, uczysz swój mózg, jak reagować na sytuację. Niezależnie od tego, czy są to zawody, czy po prostu przećwiczona gra, odtworzenie wyjątkowych występów pomoże Ci poczuć się pewnie i przygotować do następnego wielkiego meczu

Odczulaj swoją sytuację

Popełnianie błędów podczas grania jest nieuniknione. Jak ze wszystkimi rzeczami w życiu, nikt nie jest doskonały; przegapisz strzały, być może będziesz w złej pozycji i po drodze przegrasz mecze.

Systematyczne odczulanie to proces przygotowania się na błędy, które mogą wystąpić podczas gry. Wcześniejsze przygotowanie może skutkować bardziej przygotowanym i wszechstronnym występem indywidualnym lub zespołowym.

Na poziomie fizycznym pozwala to również rozwinąć „pamięć mięśniową”, dzięki czemu reagujesz na sytuacje, a nie myślisz o nich. Ta szybka, reaktywna reakcja złagodzi pewien niepokój związany z niepewnością.

Poprawiony czas reakcji

Chociaż wizualne obrazy pojawiają się w twoim umyśle, to mózg kontroluje twoje mięśnie. Używając technik wizualizacji, przygotowujesz swój umysł, aby był bardziej wydajny. Ponownie, silne obrazowanie wizualne jest podobne do doświadczania sytuacji w świecie rzeczywistym. Na przykład mogłeś doświadczyć snu, który był tak realny, że nie chciałeś uwierzyć, że tak naprawdę się nie wydarzył.