Rytuały magiczne

Lalka Voodoo – podstawowe informacje

Mimo tego, że amerykańskie filmy zrobiły swoje, laleczka Voodoo nie jest domeną wyłącznie tej religii. Aczkolwiek w niej owa tradycja jest żywa i barwna, mówiąc ściślej powszechna.

laleczka Voodoo
laleczka Voodoo

Laleczka ma reprezentować osobę, na którą będą odprawiane czary. Ewentualnie może być to fetysz, lub lalka duchowa swoisty rodzaj chowańca, ducha opiekuńczego,  lub reprezentująca bóstwo.

Uniwersalna zasada jest taka, że lalka reprezentuje cel. Jest pośrednikiem pomiędzy mikro i makro. Działając na skali mikro na lalkę, osiągamy rezultat w skali makro. Działania w tym zakresie są proste, krzywdzenie, przeklinanie bądź uzdrawianie. Najczęściej stosuje sie do tego igły. Lalkę przeważnie robi sie z materiału, lecz nie tylko. Wystarczy do tego silna wola, by ukierunkować już moc. Jednak ułatwia używanie pewnych osobistych rzeczy, zdjęć, włosów, paznokci, osoby na którą mamy oddziaływać. W tradycji voodoo, bardzo pragmatycznej, dochodzą lalki do wygrywania rozpraw sądowych, krzywdzenia na rozmaite sposoby, pozbywanie się koszmarów, czary miłosne.

Laik zawsze może próbować taką lalkę wykonać, używając jakiegoś przepisu. Jednak jest to skomplikowana sprawa, mimo powierzchownej prostoty.

Laleczka Voodoo – czar uzdrawiajacy


Wykonać należy lalkę z materiału przedstawiającego chorego, cała lalka musi go reprezentować. Może mieć kolor jego aury lub pozytywnej bieli. Po zwyczajowych przygotowaniach, można przystąpić do rytuału.


Dla wzmocnienia efektu warto zapalić oczyszczające kadzidło z mirrą lub nieśmiertelnikiem.
Celem rytuału jest przeniesienie choroby z ciała ludzkiego na lalkę.
Należy wziąć gwoździe. Następnie należy zwizualizować chorego oraz to, jak wypełnia go białe światło, symbolizujące pozytywną, oczyszczającą z choroby energię. Gwoździe trzeba wbijac w miejsca, które u chorego wymagają uzdrowienia.

Rytuał wydaje się prosty bądź wręcz banalny, ale nie bądźmy pochopni, jest skuteczny.
Po tym jak “ofiara” wyzdrowieje, lalkę należy spalić, a jej popioły warto wrzucić do płynącej wody, co jednocześnie podniesie poziom drgań naszej “ofiary”.