Rytuały magiczne

Magia Azteków

Magia Azteków. Aztekowie przybyli z miejsca na północy zwanego „miejscem siedmiu jaskiń” i osiedlili się w dolinie wokół jeziora Texcoco. W centrum współczesnego Meksyku. Aztekowie byli prowadzeni przez „Kolibra z południa”, a kiedy dotarli do jeziora, na wyspie na jeziorze ujrzeli orła siedzącego na kaktusie pożerającym węża. Ta wizja spełniła proroctwo, a Aztekowie zbudowali miasto Tenochtitlan. Aztekowie wierzyli w cztery wielkie epoki, znane jako „Pięć Słońc”, poprzedzające obecny świat, z których każdy zakończył się katastrofą. Nasz wiek, piąty wiek, uniknął zniszczenia dzięki ofierze boga „pełnego ran”, który został przemieniony w Słońce. W religii Azteków ważne były słońce, księżyc i planeta Wenus, które miały różne znaczenia i były powiązane z różnymi bóstwami i miejscami. Panteon Azteków składa się z wielu bogów związanych z różnymi tematami. Dla Azteków szczególnie ważnymi bóstwami byli Quetzalcoatl bóg cywilizacji i porządku oraz Tezcatlipoca bóg przeznaczenia i fortuny.

magia Azteków
magia Azteków

Każdy z tych bogów był czczony w azteckich praktykach religijnych, w których żywe osoby podszywały się pod określone bóstwa i były czczone jako bóg, a często składano je w ofierze rytualnie. Pomniejsi bogowie czczeni przez Azteków to: Ayauhteotl – bogini próżności i sławy Wenus Chantico – bogini osobistego skarbu – Sun Chiconahui – bogini płodności – Wenus Cochimetl – bóg handlu, handlu i kupców – Sun Huehuecoyotl – bóg odpustu Venus – demon nocy – Moon Tonatiuh – bóg słońca i niebiański wojownik – Sun

Aztecki rytuał słońca

Ten Rytuał należy najpierw odbyć w niedzielę. Wizualizuj horyzont. Będzie ciemno, a potem zacznie wschodzić słońce. Intonuj imię boga Azteków, którego pomocy szukasz co najmniej siedem razy, aż słońce znajdzie się dokładnie nad tobą. W tym momencie musisz szczegółowo wizualizować swoje pragnienie. Rób to przez pięć minut. Powtarzaj codziennie przez siedem dni. Bardziej tradycyjnym sposobem wykonywania tego Rytuału jest wyjście na zewnątrz, a gdy słońce zacznie wschodzić. Siedem razy wyśpiewuj imię boga Azteków i głośno wypowiedz swój cel.

Aztecki rytuał poranne gwiazdy

Ten Rytuał należy najpierw odbyć w piątek. Wizualizuj niebo. Będzie ciemno, a potem pojawi się gwiazda poranna (Wenus). Intonuj imię boga Azteków, którego pomocy szukasz co najmniej siedem razy, aż gwiazda poranna zaświeci jasno i wyraźnie. W tym momencie musisz szczegółowo wizualizować swoje pragnienie. Rób to przez pięć minut. Powtarzaj codziennie przez siedem dni. Bardziej tradycyjnym sposobem wykonywania tego Rytuału jest wyjście na zewnątrz, zanim wzejdzie słońce. Odszukanie porannej gwiazdy na nocnym niebie, siedmiokrotne wyśpiewanie imienia boga Azteków i wypowiedzenie na głos swojego celu.

Aztecki rytuał księżyca

Ten Rytuał powinien najpierw odbyć się w poniedziałek. Wizualizuj horyzont. Będzie ciemno, a potem księżyc zacznie wschodzić. Intonuj imię boga Azteków, którego pomocy szukasz co najmniej siedem razy, aż księżyc znajdzie się dokładnie nad tobą. W tym momencie musisz szczegółowo wizualizować swoje pragnienie. Rób to przez pięć minut. Powtarzaj codziennie przez siedem dni. Bardziej tradycyjnym sposobem wykonywania tego Rytuału jest wyjście na zewnątrz i gdy księżyc zacznie wschodzić, wyśpiewaj siedem razy imię boga Azteków i głośno wypowiedz swój cel. W tym krótkim wprowadzeniu do świata Azteków pokazałem ci, jak połączyć psychiczną moc własnego umysłu z twórczymi siłami