Rytuały magiczne

Magia pozytywnej wizualizacji

Magia pozytywnej wizualizacji. Czym jest wizualizacja?

Magia pozytywnej wizualizacji. Wizualizacja to potężna technika, z której może korzystać każdy w konkurencyjnym otoczeniu. W rzeczywistości najbardziej utytułowani sportowcy na świecie wizualizują swój sukces przed zawodami.

Wizualizacja, znana również jako wizualizacja wizualna, to tworzenie mentalnych obrazów w twoim umyśle wyniku, który chcesz osiągnąć. Te obrazy są tworzone za pomocą pięciu zmysłów, aby mentalnie przećwiczyć sport w swoim umyśle.

Pomyśl na przykład o ważnym kamieniu milowym w swoim życiu. Co słyszałeś, widziałeś i czułeś? Odtworzenie tych podobnych obrazów i uczuć oraz powiązanie ich z przyszłymi sukcesami pomoże przeprogramować twój mózg, aby znów działał w ten sposób.

Moc wizualizacji

Dlaczego wizualizacja jest ważna?

Wizualizacja jest ważna, ponieważ pomaga przygotować się i nauczyć, jak reagować na sytuację, zanim ona się wydarzy. Pomaga również osiągnąć cele poprzez warunkowanie mózgu, aby widzieć, słyszeć i odczuwać sukces w umyśle.

Odfiltrowanie nadmiaru

Wizualizacja zaangażuje siatkowy system aktywacji (RAS) — wiązkę neuronów, która działa jak system filtrujący i pomaga określić, które informacje są ważne, a które nie.

Twój mózg odbiera dwa miliony bitów danych na sekundę za pomocą pięciu zmysłów. Jednak Twój mózg jest w stanie przetwarzać i zarządzać tylko 126 bitami danych na sekundę. Co zatem dzieje się z nadzwyczajną ilością nieprzetworzonych lub niezarządzanych informacji?

Twój mózg odfiltruje tę obfitość danych w oparciu o sposób, w jaki zarządzasz informacjami wewnętrznie: twoje przekonania i założenia dotyczące świata, twoje osobiste wartości, decyzje, które podjąłeś w przeszłości i twoje wspomnienia.

Magia pozytywnej wizualizacji

Teraz możesz pomyśleć: „Chcę wszystkie dwa miliony bitów”. Jednak rzeczywistość jest taka, że nie chcesz wszystkiego na raz . Obfitość informacji byłaby przytłaczająca. Wyobraź sobie (przed lub po pandemii) stojąc w zatłoczonym barze i próbując zrozumieć każdą indywidualną rozmowę. To tylko ułamek ogromu danych, które Twój mózg odfiltrowuje w każdej sekundzie dnia.

Magia pozytywnej wizualizacji. Jak więc ten osobisty system filtrowania działałby w grach? Gdyby dwóch graczy znalazło się w dokładnie tej samej sytuacji w scenariuszu gry wideo, obaj gracze podejmowaliby różne decyzje w zależności od tego, jak ich umysł interpretuje to, co widzą, słyszą i czują w danej sytuacji.

Chociaż ta sytuacja jest identyczna, każdy gracz interpretuje informacje, które ma przed sobą, jest unikalna w oparciu o czynniki wymienione powyżej (przekonania i założenia dotyczące sytuacji, wartości osobiste, przeszłe decyzje i doświadczenia z grą).