Rytuały magiczne

Magia seksualna Wschodu cz. 2

Jaka jest różnica między tantrą a neotantrą?

Magia seksualna Wschodu. Gdy szukasz informacji na temat seksu tantrycznego, kilka słów pojawia się w kółko: tantra, seks tantryczny i neotantra. Terminy te często są używane zamiennie, ale ważne jest, aby zauważyć, że istnieją pewne niewielkie różnice między tantrą a neotantrą.

Tantra, jak wspomniano, jest starożytną praktyką Wschodu, która rozwinęła się ponad 5000 lat temu. Neotantra to nowoczesna, zachodnia wersja, związana z nowymi ruchami religijnymi.

Neotantra to nowoczesne, New Age spojrzenie na starożytne teksty tantryczne. Oznacza to, że neotantra zawiera pewne niekonwencjonalne praktyki i techniki, które niekoniecznie są używane przez tych, którzy podążają tradycyjną ścieżką tantry.

Jak odkrywać seks tantryczny

Aby poznać seks tantryczny, istnieje kilka technik, do których możesz spróbować się przygotować. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest stworzenie odpowiedniego środowiska. Dobre miejsce do praktykowania technik tantrycznych powinno być wygodne i wolne od zakłóceń. Po znalezieniu preferowanego miejsca nadszedł czas na relaks i osiedlenie się.

Medytacja. Niezależnie od tego, czy praktykowałeś wcześniej medytację, czy nie, oznacza to po prostu poświęcenie chwili na uświadomienie sobie otoczenia. Użyj swoich zmysłów, aby naprawdę wchłonąć wszystko, co dzieje się wokół ciebie.

Oddechowy. Zrób głęboki i powolny wdech, a następnie zrób wydech i opróżnij płuca. Powtarzaj to, aż uzyskasz rytm. Celem tantrycznego oddychania jest oddychanie na tyle głęboko, aby zacząć odczuwać czucie w swoich narządach płciowych .

Ruch. Połóż się płasko na plecach i puść napięcie. Podczas oddychania wygnij plecy i podnieś miednicę. Możesz to powtórzyć, aby stworzyć rytm i poczuć, że uwalniasz się od stresu i zaczynasz łączyć się ze swoim ciałem i emocjami.

Magia seksualna Wschodu. Jak seks tantryczny działa w związkach

Wiele par praktykuje seks tantryczny, aby poczuć więź ze swoim partnerem na wyższym poziomie. Techniki tantryczne pomagają nawiązać bliski, intymny kontakt i pozwalają Tobie i Twojemu partnerowi odkrywać swoje ciała. Oboje możecie odkryć, co naprawdę wam się podoba, i po drodze możecie uczyć swojego partnera.

Seks tantryczny ma być powolny i satysfakcjonujący, a sesje są zazwyczaj dość długie. Wiele osób stara się odłożyć orgazm, aby jak najdłużej cieszyć się bliskością i intymnością.

Jeśli jesteś gotowy do odkrywania seksu tantrycznego ze swoim partnerem, pierwszą rzeczą, którą możesz wspólnie praktykować, jest kontakt wzrokowy. Zacznij od zwrócenia się twarzą do partnera w ubraniu i spojrzenia sobie w oczy. Ćwicz techniki oddechowe i synchronizuj oddech. Kiedy już wejdziesz w rytm, możesz zacząć stosować techniki tantryczne.

Po rozebraniu się możesz zacząć dotykać, czuć i poruszać się ze swoim partnerem, jednak jest to dla ciebie najlepsze. Kluczem jest tutaj utrzymywanie kontaktu wzrokowego i koncentracja na oddychaniu. Liczy się tylko chwila obecna i cieszenie się każdym doznaniem.