Rytuały magiczne

Magia seksualna wschodu

Magia seksualna wschodu. Tantra to starożytna indyjska praktyka, której historia sięga ponad 5000 lat. W sanskrycie słowo tantra oznacza utkane razem. Ludzie, którzy praktykują buddyjską i hinduską medytację, mogą również praktykować seks tantryczny jako sposób na „splot” fizyczności z duchowością.

Ta praktyka łączy duchowość i seksualność oraz podkreśla znaczenie intymności podczas doświadczenia seksualnego.

Jednak tantra to nie tylko przyjemność seksualna. Bardziej chodzi o celebrowanie swojego ciała i odczuwanie zwiększonej zmysłowości. Praktyka przeplata duchowość, seksualność i stan uważności. Zachęca do zmysłowych doznań, których można doświadczyć samemu lub z partnerem.

Celem seksu tantrycznego jest osiągnięcie duchowego lub energetycznego kontaktu podczas doznania zmysłowego. Ta praktyka jest powolna i nie zawsze celem jest osiągnięcie orgazmu. Zamiast tego chodzi o poczucie połączenia ze swoim partnerem lub z samym sobą, które jest zarówno intensywne, jak i oświecone. Obejmuje oddychanie, dźwięki i ruchy, aby aktywować energię seksualną.

Mity na temat seksu tantrycznego

Tantra to nie tylko praktyka seksualna, magia seksualna. To filozofia Wschodu, która zawiera kilka koncepcji duchowych.

Techniki tantryczne obejmują oddychanie, jogę i medytację, które mogą następnie zwiększyć energię seksualną. Powszechnym błędnym przekonaniem na temat seksu tantrycznego jest to, że obejmuje on dzikie, nieskrępowane doświadczenia seksualne. Chociaż techniki tantryczne mogą otworzyć cię na nowe doznania, jest to w równym stopniu praktyka mentalna, co duchowa.

Magia seksualna wschodu

Innym błędnym przekonaniem dotyczącym tantry jest to, że zawsze konieczne jest posiadanie partnera. Podczas gdy wiele par uprawia wspólnie seks tantryczny, może to być również praktyka indywidualna.

W rzeczywistości kontakt genitalny lub stosunek płciowy wcale nie musi się zdarzyć, aby mieć doświadczenie tantryczne. Stosunek seksualny może poprawić twoje doznania, ale możesz także praktykować tantrę, aby poczuć się bardziej połączonym z własnym umysłem i ciałem oraz sprawić sobie przyjemność.

W rzeczywistości ci, którzy praktykują techniki tantryczne lub podążają ścieżką tantryczną, mają ogólny cel uwolnienia duszy i poszerzenia świadomości. Można to zrobić na wiele sposobów, a seks tantryczny jest tylko jednym z nich.

Seks tantryczny również nie polega na zginaniu się w forsownych pozach lub pozycjach. Chodzi o bycie blisko partnera w sposób, który jest dla Ciebie wygodny. Masz swobodę poruszania się i dotykania, niezależnie od tego, jak Ty i Twój partner uznacie, że jest to najlepsze.

Seks Tantryczny obecnie zyskuje w krajach zachodnich coraz większą popularność.