Rytuały magiczne

Magiczne akcesoria

Magiczne akcesoria. Nasze głębokie połączenie z wszechświatem często wiąże się z odnoszeniem się do elementów, z którymi dzielimy ten sam wszechświat. Używali ich królowie, magowie, szamani, wróżbici i inni potężni ludzie do ich własnych celów.

Niczym kawałki naszej planety, umieściliśmy w nich nasze najczystsze fantazje i metafory, iz tego powodu, oczywiście, można je nazwać magicznymi.

Obsydian

Rzeźbione przez tysiące lat. Ze względu na zastosowanie na wojnie kamień nadal nosi agresywną symbolikę w kulturach mezoamerykańskich. Jego imponująca, tajemnicza czerń uczyniła być może również amuletem ochrony.

Magiczne akcesoria. Kamień księżycowy

Starożytni Rzymianie wierzyli, że kamień księżycowy wychwytywał w sobie promienie księżyca. Stąd nazwa i jej zastosowanie w ozdobach. Jest również kojarzony, zarówno w kulturze greckiej, jak i łacińskiej, z żeńskimi bóstwami księżycowymi. ponadt był używany jako głęboko kobiecy kamień, do komunikowania się z bogami i jako towarzysz w obrzędach wróżbiarskich.

Jadeit

Intensywny kolor Jade sprawia, że ​​jest to jeden z najczęściej używanych kamieni w tworzeniu biżuterii. Etymologia nazwy (ilia, po łacinie „jelita”) odnosi się do jelit i była używana do leczenia zła w tych narządach, ponadto jadeit był używany do celów ceremonialnych i dekoracyjnych w cywilizacjach chińskiej, indyjskiej, Olmeków i Majów, obecnie jest używany jako amulet, aby przyciągnąć szczęście, dobrobyt i obfitość.

Akcesoria magiczne – Turkus

Niezwykle cenna ze względu na swoją rzadkość i piękny kolor. Nazwa pochodzi od Turcji, miejsca, przez które po raz pierwszy przybyła do Europy w czasach starożytnych. Ze swojej strony Aztekowie nazywali to chalchihuitl. Słowo, które można przetłumaczyć jako „ten, który został przebity” (znowu, ponieważ często używano go w biżuterii), w czasach bardziej współczesnych turkus jest używany przez jasnowidzów i w rytuałach wróżbiarskich.

Ametyst

Purpurowy kwarc, ametyst, służy jako amulet ochronny i sprzyja medytacji. Nazwa jest wynikiem greckiego mitu: Dionizjusz, bóg wina i rozpusty, zakochał się w dziewicy o imieniu Amethystos, która pragnęła zachować czystość. Aby jej pomóc, bogini Artemida przemieniła ją w biały kamień. Dionizjusz, teraz pokorny, nalał wina na kamień, który nabrał fioletowego koloru, który nosi do dziś.

Szafir

Kamień intuicji i komunikacji ze światem duchowym, rzadkość szafiru, granatowa kolorystyka (choć zdarzają się też żółte, różowe i pomarańczowe szafiry) oraz spektakularny blask sprawiają, że jest to jeden z najcenniejszych kamieni na świecie.

Rubin – akcesoria magiczne

Kamień miłości i odwagi oraz afrodyzjak par excellence, obecność żelaza i chromu w tym cennym kamieniu zapewnia jego hipnotyzujący czerwony kolor (jest to również produkt procesu chemicznego utleniania). To nie przypadek, że nazwa minerału pochodzi od łacińskiego rubera, co oznacza po prostu „czerwony”.