Rytuały magiczne

Magiczne karty i ich czytanie

Co oznaczają różne rodzaje kart tarota?

Magiczne karty. Chociaż projekt jest bardzo zróżnicowany, wszystkie talie tarota są jednolite na kilka sposobów. Każda zawiera 78 kart podzielonych na dwie grupy: wielkie i mniejsze arkana. Głównymi arkanami są 22 atuty talii, a wyciągane podczas czytania zazwyczaj odnoszą się do większych wpływów i objawień. Te karty nie mają kolorów i zamiast tego są samodzielnymi, reprezentującymi ważne wydarzenia z życia i/lub postacie z życia danej osoby.

Z kolei arkana mniejsze odnoszą się do spraw i wpływów bardziej codziennych. Te 56 kart podzielono na cztery kolory: różdżki, miecze, pentakle i puchary. (Od czasu do czasu talie tarota używają innych terminów, takich jak „monety” dla pentakli, ale są to bezpośrednie zamienniki czterech pierwotnych kategorii.) Każdy kolor reprezentuje inny aspekt życia. Zazwyczaj różdżki symbolizują kreatywność i pasję, miecze symbolizują intelekt, pentakle symbolizują pracę i pieniądze, a kubki symbolizują emocje. Są tu też inne ugrupowania; każdy kolor jest również wyrównany z grupą znaków astrologicznych, takich jak różdżki = ogień, miecze = powietrze, pentagramy = Ziemia i kielichy = woda.

Te znaczenia mogą wchodzić w grę, gdy karty reprezentują ludzi i ich znaki zodiaku, ale ponieważ jesteśmy tu początkujący, znaczenia, z których najczęściej będziesz czerpać, to definicje funkcjonalne. Na przykład rozłożenie trzech kart, które obejmuje trzy karty pentagramowe, silnie sugeruje problem związany z pieniędzmi. (Więcej o rodzajach spreadów za chwilę.)

Jak przygotować talię?

Wiele z tego zależy od właściciela talii i od tego, co wydaje mu się słuszne, ale istnieje kilka praktyk wspólnych dla większości odczytów tarota. Jeśli czytasz karty dla innej osoby, poproś ją, aby zadała ci pytanie lub podpowiedziała, czego jest ciekawa, i pamiętaj o tym pytaniu podczas tasowania talii — znane również jako „czyszczenie” pokład z wcześniejszych zapytań i odczytów. (Przykłady mogą obejmować: „ Kiedy znajdę miłość ?”, „Czy jestem na właściwej ścieżce kariery ?”, „Jak zakończyć blokadę pisarza ?”)

Możesz wtedy poprosić osobę, dla której czytasz (zwaną również „kwerentem”), aby przecięła talię, ponownie skupiając się na jej pytaniu. Podoba nam się ta odmiana, ponieważ pozwala querentowi poczuć się związanym z talią. Ale niektórzy czytelnicy będą ciąć talię dla querenta. Tak czy inaczej, wyciągniesz tyle kart, ile potrzebujesz do rozłożenia, układając je między tobą a kwerentem. Lub tuż przed tobą, jeśli czytasz dla siebie.

Jak czytać magiczne karty?

Magiczne karty. Jeśli zorientowałeś się, że zastanawiasz się, co to jest „rozłożenie trzech kart”, to jest ta sekcja dla Ciebie. Istnieje wiele sposobów odczytywania kart tarota, a często instrukcje dołączone do kart zawierają zdjęcia najpopularniejszych rozkładówek . Obejmują one prosty rozkład trzech kart, krzyż celtycki i siedmiodniowy rozkład. Ale wkrótce przekonasz się, że istnieje rozkład na każdą sytuację i zawsze możesz wymyślić własne.

Rozkład trzech kart sprawia, że ​​czytelnik wyciąga trzy karty z talii po jej przetasowaniu i podzieleniu na pół przez kwerenta (więcej o tym za chwilę). Zwykle pierwszy o nazwie „wyciągnięty” reprezentuje przeszłość, drugi – teraźniejszość, a trzeci – przyszłość. Sposób interpretacji tych osi czasu zależy od lektury i zadawanego pytania — „przyszłość” może oznaczać jutro lub za 10 lat.

Innym powszechnym zastosowaniem kart tarota jest codzienne czytanie kart, w którym pojedyncza karta jest wyciągana z góry potasowanej talii i używana jako przypomnienie lub wskazówka na nadchodzący dzień. Może to być bardzo pomocna praktyka dla każdego, kto chce zapoznać się z talią tarota i znaczeniem kart.

Magiczne karty

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne znaczenie każdej karty. Ale ważne jest również, aby wziąć pod uwagę klimat i symbolikę w rozkładówce jako całości. Zwłaszcza w przypadku większych spreadów jest tyle informacji, które można zebrać z ogólnego obrazu, co z jego kawałków. Jeśli czytasz dla kogoś innego, jest to okazja do pracy z nim. Im większa presja na czytanie w myślach, tym większe wyzwanie. Czytanie tarota nie sprawia, że ​​masz zdolności parapsychiczne, co powinno przynieść ulgę. Można zadawać tematowi pytania dotyczące kart i wspólnie przeprowadzać burzę mózgów, w jaki sposób karty mogą odnosić się do pierwotnego pytania. Czasami karty w ogóle nie pasują – pytający pyta o pieniądze, ale wyciągasz dwie karty do kubków i „kochanków”. To może sugerować, co tak naprawdę?chciałem cię zapytać o ich życie miłosne. (Kto nie?)

Jest wiele sposobów czytania tarota, ale wszystkie wymagają praktyki. Nauka 78 różnych kart wymaga czasu, zwłaszcza gdy tak wiele z nich ma wiele możliwych znaczeń. Ale im więcej czytasz i dotykasz kart, tym bardziej stają się one znajome. I tym łatwiej będzie używać ich jako narzędzia do lepszego zrozumienia siebie i innych.