Skuteczne rytuały magiczne

Magiczne moce kamieni

Magiczne moce kamieni. Bez względu na przypisywane im moce, w swoich opowieściach, symbolice i rzadkości, kamienie opowiadają olśniewające historie.

magiczne moce kamieni
magiczne moce kamieni

Nasze głębokie połączenie z wszechświatem często wiąże się z odnoszeniem się do elementów, z którymi dzielimy ten sam wszechświat. Ze wszystkich istot, z którymi dzielimy tę jedyną planetę, jej kamienie i minerały były od niepamiętnych czasów wykorzystywane przez królów, magów, szamanów, wróżbitów i innych potężnych ludzi do ich własnych celów, a niektóre są wybierane po prostu ze względu na własną rzadkość i piękno.

Magiczne moce kamieni

Bez względu na metafizyczne moce, które możemy przypisać tym minerałom. Ich energie, magiczne lub psychiczne moce, ich rytualne lub lecznicze zastosowanie. Wciąż mogą uchwycić wyobraźnię jako symbole i jako genialne skarby ukryte w opowieściach i mitach. Jak tylko kawałki naszej planety, umieściliśmy w nich nasze najczystsze fantazje i metafory, i z tego powodu można je oczywiście nazwać magicznymi.

Oto krótka lista kamieni i klejnotów z wyjątkowymi historiami do opowiedzenia.

Obsydian

Ze względu na zastosowanie na wojnie kamień nadal nosi agresywną symbolikę w kulturach mezoamerykańskich. Jego imponująca, tajemnicza czerń uczyniła być może również amuletem ochrony.

kamień księżycowy

Starożytni Rzymianie wierzyli, że kamień księżycowy wychwytywał w sobie promienie księżyca. Stąd nazwa i jej zastosowanie w ozdobach. Jest również kojarzony, zarówno w kulturze greckiej, jak i łacińskiej, z żeńskimi bóstwami księżycowymi, był używany jako głęboko kobiecy kamień, do komunikowania się z bogami i jako towarzysz w obrzędach wróżbiarskich.

Jadeit

Intensywny kolor Jadeitu sprawia, że ​​jest to jeden z najczęściej używanych kamieni w tworzeniu biżuterii. Etymologia nazwy (ilia, po łacinie „jelita”) odnosi się do jelit i była używana do leczenia zła w tych narządach, ponadto jadeit był używany do celów ceremonialnych i dekoracyjnych w cywilizacjach chińskiej, indyjskiej, Olmeków i Majów, obecnie jest używany jako amulet, aby przyciągnąć szczęście, dobrobyt i obfitość.

Turkus

Niezwykle cenny ze względu na swoją rzadkość i piękny kolor. Nazwa pochodzi od Turcji, miejsca, przez które po raz pierwszy przybył do Europy w czasach starożytnych. Turkus jest używany przez jasnowidzów i w rytuałach wróżbiarskich.

Ametyst

Purpurowy kwarc, ametyst, służy jako amulet ochronny i sprzyja medytacji. Nazwa jest wynikiem greckiego mitu. Dionizos, bóg wina i rozpusty, zakochał się w dziewicy o imieniu Amethystos, która pragnęła zachować czystość. Aby jej pomóc, bogini Artemida przemieniła ją w biały kamień. Dionizos, teraz pokorny, nalał wina na kamień, który nabrał fioletowego koloru, który nosi do dziś.