Skuteczne rytuały magiczne

Pozytywne myślenie

Pozytywne myślenie jest wszędzie. Pojawiają się manifesty, tablice wizji i zwroty typu „Bez złych dni” i wydaje się, że wszyscy na świecie chcą nauczyć się myśleć pozytywnie . Ale co to naprawdę znaczy myśleć pozytywnie? A czy samo pozytywne myślenie może pomóc w realizacji marzeń? 

To prawda, że ​​twoje myśli wpływają na twoje działania. Twoje działania z kolei przekładają się na to, czy odniesiesz sukces – w swojej karierze, związkach i życiu. Twoje myśli odgrywają również rolę w twoich wartościach i przekonaniach , które wpływają na jakość twoich osobistych relacji i sposób, w jaki postrzegasz świat jako całość.  

Bardzo ważne jest, abyśmy nie dali się wciągnąć tylko w pozytywne myślenie . Możesz siedzieć w ogrodzie swojego umysłu i powtarzać sobie, że nie ma chwastów. Ale aby zbudować naprawdę satysfakcjonujące życie , musisz przestać zakrywać chwasty pozytywnym myśleniem – i zamiast tego je zrywać. Musisz dotrzeć do źródła tego, co Cię powstrzymuje i pielęgnować ogólnie pozytywne nastawienie. Nastawienie, które nie ignoruje negatywnych emocji, ale wie, jak je kontrolować.

CZYM JEST POZYTYWNE MYŚLENIE?

Pozytywne myślenie to emocjonalne i mentalne nastawienie, które koncentruje się na dobru i oczekuje rezultatów, które przyniosą korzyści. Chodzi o oczekiwanie szczęścia, zdrowia i sukcesu zamiast oczekiwania na najgorsze. Wykorzystując prawo przyciągania , ten sposób myślenia tworzy pozytywną pętlę sprzężenia zwrotnego, która wnosi jeszcze więcej dobra do Twojego życia.

Pozytywne myślenie to nie jest lekarstwo na wszystko, które automatycznie sprawi, że będziesz szczęśliwszy i bardziej spełniony. Nie jest to rozwiązanie na głęboko zakorzenione ograniczające przekonania, takie jak strach przed porażką i strach przed sukcesem. I nie oznacza to, że siedzisz cały dzień i mówisz sobie, że jesteś szczęśliwy. Aby spełnić swoje marzenia, potrzebujesz czegoś więcej niż pozytywnego nastawienia . Musisz zacząć również działać.