Rytuały magiczne

Spirytyzm

Filozofia spirytystyczna postuluje, że ludzie, wraz ze wszystkimi innymi żywymi istotami, są zasadniczo nieśmiertelnymi duchami. Duchami, które tymczasowo zamieszkują ciała fizyczne przez kilka wcieleń niezbędnych do osiągnięcia moralnej i intelektualnej poprawy. Twierdzi również, że bezcielesne duchy, poprzez pasywne lub aktywne medium, mogą mieć dobroczynny lub złowrogi wpływ na świat fizyczny. Spirytyzm jest religią potwierdzającą ewolucję.

spirytyzm
spirytyzm

Zasady spirytyzmy

Komunikatywność duchów – duchy bezcielesne zachowują te same cechy, co za życia. Są dobre lub złe, poważne lub zabawne, wykształcone lub niegrzeczne. Są wszędzie i mogą nas zobaczyć. Mogą znać nasze myśli i wpływać na nie, jeśli mamy tę samą częstotliwość wibracji. Jeśli może i chce, bezcielesny duch jest w stanie komunikować się za pośrednictwem medium. Forma komunikacji zależy od rodzaju medium. Może to być mowa (psychofonia), pismo (psychografia), trafienia (typtologia) lub inne formy. Jakość komunikacji zależy od moralnego postępowania medium. Odpowiedni ludzie przyciągają dobre duchy. Media wykorzystujące swój dar dla własnej korzyści przyciągają mniej rozwinięte duchy.

Reinkarnacja – reinkarnacja jest wymagana do ewolucji ducha. Jako szkoła: zapewnia różne doświadczenia, które prowadzą ducha do moralnej i intelektualnej nauki. Duch wciela się i reinkarnuje tyle razy, ile jest to konieczne, aby robić postępy i zdobywać więcej wiedzy, aby być coraz bliżej Boga. Reinkarnacja pozwala nam również na ponowne połączenie się z bliskimi lub z tymi, z którymi mieliśmy problemy w innym życiu, aby na nowo nawiązać relacje i spłacić z nimi swoje długi.

Mnogość światów zamieszkałych – Nie wszystkie reinkarnacje występują na Ziemi. Wszystkie istniejące światy są zamieszkane, ponieważ Bóg nie stworzył niczego bezużytecznego. Podobnie jak duchy, światy również ewoluują, a nad i pod Ziemią istnieją światy. Jezus nauczał tej prawdy, mówiąc: „W domu Ojca mego jest wiele mieszkań”. Ziemia jest planetą dowodów i ekspiacji, światem niższej moralności, w którym zło przeważa nad dobrem. Jednak w tej chwili przechodzi w świat regeneracji, kiedy zło równa się dobremu. A mężczyźni będą bardziej braterscy i hojni.