Rytuały magiczne

Tworzenie amuletów

1.  Tworzenie amuletów. Wybierz fizyczną bazę

Tworzenie amuletów. Można wybrać kamień, który pasuje do czyjegoś znaku zodiaku, lub dowolny kamień, który ma już szczególne znaczenie. Nie ma znaczenia, czy jest to kosztowny przedmiot, czy drobiazg, byleby jego obecnością, wagą, zapachem, dotykiem można było połączyć z konkretną intencją (np. kości są polecane jako amulety dla hazardzistów).

2.  Przekazuj pozytywne intencje

Poświęć kilka minut każdego dnia przez tydzień na medytację lub modlitwę, korzystając z tej fizycznej podstawy. Jeśli wierzysz w boga, anioła, świętego, obrońcę lub ducha, wyobraź sobie, że ich energia otacza tę fizyczną podstawę, czymkolwiek by ona nie była. Wiadomość wysyłana do nieświadomości jest taka, że ​​fizyczna podstawa, czyli amulet, jest połączona z niewidzialnym poprzez tę intencję. Innymi słowy, przedmiot jest fizyczną reprezentacją intencji, pragnienia lub pozytywnej emocji (szczęścia, zdrowia, miłości itp.).

3.  Polaryzacje

Można myśleć o amuletach jak o bateriach elektrycznych, takich jak ta w telefonie komórkowym. Są one okresowo ładowane i opróżniane. Na początku trzeba mieć amulet blisko siebie w szczęśliwych chwilach i odwrócić się od niego, gdy odczuwasz smutek. Wyobrażenie sobie, że amulet służy do „wchłonięcia” twoich intencji, pomoże to wzmocnić.

4.  Konsekracja żywiołom

W zależności od rodzaju wybranego materiału, wiele szkół magii zaleca, aby był on „zapieczętowany” jednym z czterech elementów; ziemia, woda, powietrze lub ogień. Kieruj się intuicją, a nie jakimś szczególnym rytuałem. Ponieważ wybrany element uświęci jedynie przymierze między tobą a twoim amuletem (natychmiast, jak przy chrzcie, pieczęcią wodną).

5.  Naładuj

Amulet lub talizman posłuży do przypomnienia o czymś ważnym lub może być użyty w sytuacjach stresowych. A także wtedy, gdy potrzebujesz więcej szczęścia. Jak wspomniano, amulety czy talizman to baterie energetyczne, więc ich skuteczność z czasem będzie zauważalnie spadać. W takich przypadkach należy wrócić do kroku 2 i naładować. Można również wykorzystać wydarzenia takie jak deszcz, zaćmienie lub świt. Aby naładować kamienie lub talizman do mocy, ale znowu pozwól, aby poprowadziła cię intuicja.

Tworzenie amuletów

Na koniec przypomnij sobie anegdotę o Nielsie Bohra, naukowcu i zdobywcy nagrody Nobla, który powiesił podkowę przed swoją chatą w górach. Kiedy zauważyli to niektórzy odwiedzający go koledzy ze środowiska naukowego, zapytali go, czy jest przesądny i naprawdę wierzy w „takie rzeczy”. Na to Bohr odpowiedział, że nie, ponieważ był człowiekiem nauki, nie zrobił tego, „ale słyszałem, że takie rzeczy działają, nawet jeśli w nie nie wierzysz”.