Rytuały magiczne

Wiedźmy współcześnie

Wiedźmy współcześnie. Istnieją „czarne” wiedźmy, czyli złe wiedźmy i „białe”, czyli dobre wiedźmy. Mówiąc o klątwach, prawdopodobnie słyszałeś o „czarnej magii” i „białej magii”. Niektórzy używają tych terminów, ale prawdopodobnie nie powinni. Po pierwsze, mają one rasistowskie podteksty. Rytuały, które są błędnie uważane za „złe” i dlatego są nazywane „czarną magią”, często wywodzą się z tradycji takich jak Voodoo, która jest tradycyjną afrykańską magią ludową. Ogólnie rzecz biorąc, sama magia nie jest po prostu „dobra” lub „zła”: to narzędzie. Od czasu do czasu wszyscy możemy zachowywać się samolubnie, zazdrośnie i małostkowo i, szczerze mówiąc, to jest w porządku. Mamy też dobre strony.

wiedźmy współcześnie
wiedźmy współcześnie

Często najlepszym sposobem na skontaktowanie się ze swoją kochającą stroną (a następnie wstrzyknięcie jej do swojej magii) jest rozpoznanie, że jesteś człowiekiem. Negatywne myśli są normalne. Zamiast działać na nie, wykonaj rytuał oczyszczający, zatańcz, idź na siłownię lub weź długą, gorącą kąpiel, aby się uspokoić. Wszystkie takie akty mogą być rytuałami magicznymi.

Aby zostać czarownicą, musisz dołączyć do sabatu

Sabat to grupa czarownic, które spotyka się regularnie, aby odprawiać magię i rytuały. Sabat może być tradycyjny, z 13 członkami i wysoce zorganizowanym procesem inicjacji. Lub może być bardziej wyluzowany i zaprojektowany przez ciebie i twoich czarodziejów . Gdy czarnoksięstwo stało się głównym nurtem, sabaty stały się bardziej swobodne. Niektórzy ludzie lubią odpowiedzialność i ramy wykonywania magii w zorganizowanej grupie, podczas gdy inni osiągają lepsze wyniki jako artyści solowi. Jak najbardziej, stwórz sabat, jeśli ci się to podoba. Ale jeśli magia jest czymś bardzo osobistym, co robisz sam, to też działa.

Twoje czary powinny być gotowe na Instagram

Zapoznaj się z hashtagiem „ #witchesofinstagram”, a zobaczysz mnóstwo nieskazitelnie wyglądających ołtarzy, ubrań i kryształów. Media społecznościowe mogą oferować koleżeństwo i inspirację. A estetycznie zadowalające rytuały – takie jak oczyszczanie przestrzeni ziołami takimi jak szałwia – mają wartość. Ale twoja praktyka nie musi być gotowa do użycia kamery, aby była ważna. W rzeczywistości wiele najpotężniejszych czarownic woli zachować swoje praktyki w tajemnicy, a ołtarze są dla nich miejscem sacrum i ściśle chronionym. (Uwaga o ołtarzach: są to w zasadzie tylko obszary przeznaczone do oddania. Nie musisz wydawać na nie tony pieniędzy.) Patrzenie na zdjęcia w poszukiwaniu inspiracji jest w porządku, ale Twoja praktyka musi odzwierciedlać tylko jedno: Ciebie.