Rytuały magiczne

Czarna magia i złe oko

Czarna magia i złe oko

Przez tysiące lat ta czarna magia i złe oko ewoluowała, przybierała wiele różnych form. W tym magię szamanistyczną, która polega na opuszczeniu ciała i obcowaniu z duchami i nauczycielami z innego świata. Magią plemienna, voodoo, mieszanka religii zachodnioafrykańskich , chrześcijaństwa i lokalnych wierzeń obecnych w Indiach Zachodnich w czasach handlu niewolnikami; czarnoksięstwo, powstałe jako synteza różnych ludowych praktyk religijnych i mitologii średniowiecznych ; i satanizm, kult diabła.

Czarna magia i złe oko. Magia jest praktykowana w wielu różnych formach, w tym taumaturgii, magii sympatycznej i wróżbiarstwa. Taumaturgia kojarzy się z cudami, które wznoszą się ponad prawa rządzące fizyczną naturą rzeczywistości. I można ją przede wszystkim znaleźć w takich praktykach, jak udzielanie błogosławieństw. Magiczne uzdrawianie i klątwy mające na celu wyrządzenie krzywdy innym.

Magia sympatyczna opiera się na zasadzie „podobnego wytwarzania podobnego”. Na przykład w voodoo przybierałoby to formę lalki voodoo przedstawiającej kogoś, kogo użytkownik chce skrzywdzić. Umieszczając szpilki w lalce w oczekiwaniu na spowodowanie bólu i/lub śmierci tej osobie. A następnie robienie z nim czegoś, aby je zniszczyć lub odesłać. Wróżenie to kolejna forma magicznej praktyki, w której staramy się patrzeć w przyszłość. Wróżbici, ci, którzy starają się przewidzieć lub przepowiedzieć przyszłość, mogą używać różnych metod. W tym kart, kości, wnętrzności zwierząt, run lub innych urządzeń. Czytanie horoskopu jest formą wróżenia, która opiera się na ruchu gwiazd i planet. Aby kierować intuicją i zachowaniem w codziennym życiu.

Czarna magia

Czarna magia to rodzaj magii, który jest często używany do wyrządzania krzywdy innej osobie. Jest silnie związany z diabłem i uważano, że praktykują go czarownice. Które zawarły pakty z diabłem podczas procesów czarownic w Salem w 1692 roku. używanie zaklęć, zaklęć i innych środków. Biała magia jest przeciwieństwem czarnej magii i nie uważa się, że wyrządza krzywdę innym. Jednak rozróżnienie między nimi może być trudne, ponieważ obie dążą do kontrolowania sił natury. I uważa się, że obie mogą wyrządzić krzywdę, nawet jeśli szkoda jest niezamierzona. Np. użycie zaklęcia miłosnego do kontrolowania uczuć innych ). Chociaż wielu ludzi nie wierzy w czarną magię, jest też wielu, którzy to robią. Dla wierzących,

Czary odrodziły się w dwudziestym wieku. A tradycje neopogańskie, wiccańskie i diańskie rozprzestrzeniły się w Stanach Zjednoczonych , Europie , Ameryce Południowej i Australii . Czarna magia jest również nadal praktykowana w wielu tradycyjnych grupach kulturowych na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych , gdzie można ją zobaczyć wśród praktykujących voodoo, brujos i innych, którzy praktykują czarną sztukę. Złe Oko to stary i dość rozpowszechniony przesąd występujący na obszarach Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego, a także wśród grup ludności latynoskiej w Stanach Zjednoczonych , Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej .

Ma wiele nazw, w tym mal occhiawe Włoszech, ayin harsha w kulturach arabskich i mal de ojo w kulturach latynoskich. Jest również znany jako złe oko, wąskie oko, spojrzenie i zranione oko. Osoba posiadająca tę moc może wyrządzić komuś krzywdę, po prostu na nią patrząc. Uważa się, że każdy może mieć tę moc, choć często przypisuje się ją bardziej starszym kobietom. Posiadacz złego oka może nie być świadomy, że je posiada, a wszelkie wyrządzone szkody są zwykle iezamierzone, dla tych, którzy używają go celowo, złe oko jest powiązane z czarami, czarami i czarną magią.

Magia

Wśród kultur latynoskich mal de ojoto ludowa choroba spowodowana złym okiem, która może powodować podgrzanie krwi dziecka i może prowadzić do różnych problemów fizycznych, w tym biegunki, rozstroju żołądka, gorączki, wymiotów i niepocieszonego płaczu. Leczenie wymaga usług tradycyjnego lekarza, który może skorzystać z modlitwy lub innych metod leczenia choroby. Złemu oku można przeciwdziałać za pomocą różnych metod i urządzeń, w tym amuletów noszonych na szyi oraz pewnych magicznych praktyk i modlitw. Podobnie jak w przypadku czarnej magii, wiara w złe oko jest problemem, z którym czasami borykają się współcześni lekarze. W takich przypadkach lekarz musi rozpoznać przekonania pacjenta i ewentualnie włączyć elementy tradycyjnych środków wraz z nowoczesnymi podejściami medycznymi do leczenia objawów.