Skuteczne rytuały magiczne

Kundalini Joga, cz. 1

Co to jest joga Kundalini joga i jakie przynosi korzyści?

Kundalini Joga
Kundalini Joga

Joga Kundalini to forma jogi, która obejmuje intonowanie, śpiewanie, ćwiczenia oddechowe i powtarzalne pozy.

Jej celem jest aktywacja energii Kundalini, czyli shakti. Jest to energia duchowa, o której mówi się, że znajduje się u podstawy kręgosłupa.

Ponieważ budzi tę energię, powinna zwiększyć świadomość i pomóc przejść poza twoje ego. Czasami praktyka ta jest również nazywana „jogą świadomości”.

Czym jest joga Kundalini?

Chociaż jest praktykowana na całym świecie, jej pochodzenie jest nieznane.: pojęcie energii Kundalini istnieje od wieków i zostało wspomniane w starożytnych tekstach wedyjskich z 1000 r. p.n.e

Jest najbardziej kojarzona z Yogi Bhajanem, nauczycielem jogi z Pakistanu. Przypisuje mu się wprowadzenie tej praktyki do krajów zachodnich w latach sześćdziesiątych.

Termin „Kundalini” pochodzi od sanskryckiego słowa „kundal”, co oznacza „okrągły”. Odnosi się również do zwiniętego węża. Według praktykujących energia Kundalini jest jak zwinięty wąż: siedzi u podstawy kręgosłupa, śpi i nie jest pobudzony.

Joga Kundalini jest praktykowana, aby aktywować tę energię, co pozwala jej poruszać się w górę i przez czakry wzdłuż kręgosłupa.

W jodze czakry to siedem centrów energetycznych znajdujących się w ciele. Są to:

czakra:

korzenia

sakralna

splotu słonecznego

serca

gardła

trzeciego oka

korony

Uważa się, że wraz ze wzrostem energii Kundalini pomaga zrównoważyć te czakry i przyczynia się do poprawy samopoczucia.

Mówi się, że przy regularnej praktyce, prowadzi do duchowego oświecenia. Nazywa się to „przebudzeniem Kundalini”.

Czym różni się od innych rodzajów jogi?

W porównaniu z innymi formami jogi, Kundalini jest praktyką bardziej duchową.

Nadal obejmuje ruchy fizyczne, ale nie są one głównym celem. Różni się to na przykład od hatha jogi, która skupia się na fizycznych pozycjach.

Joga Kundalini jest również bardziej precyzyjna i powtarzalna. Podczas gdy inne rodzaje jogi płyną z oddechem, Kundalini łączy intonowanie, śpiewanie, ruchy i oddychanie w określonych wzorcach.