Rytuały magiczne

Magia w XX wieku

Magia w XX wieku

Magia w XX wieku. W minionym wieku nastąpiło odrodzenie zainteresowania magicznego. Szczególnie wraz z nadejściem neopogaństwa. Aleister Crowley napisał wiele prac o magii i okultyzmie. W tym dobrze znaną Księgę Prawa, która wprowadziła koncepcję Crowleya o „Thelemie”. Filozofia Thelemy jest wokół czyjejś „Prawdziwej Woli”. Ktoś próbuje osiągnąć właściwy bieg życia lub najgłębszą naturę poprzez magię. Thelemici kierują się dwoma głównymi prawami: „Czyń, co chcesz” i „Miłość jest prawem, kochaj według woli”. Crowley zalecał także podróże rytualne i astralne, a także prowadzenie „magicznego zapisu” lub dziennika magicznych ceremonii. Crowley był także członkiem magicznego bractwa Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. Organizacji, która miała duży wpływ na zachodni okultyzm i magię ceremonialną.

magia w XX wieku
magia w XX wieku

Hermetyczny Zakon Złotego Świtu

W 1888 masoni William Westcott, William Woodman i Samuel Mathers założyli Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. Tajną organizację, która miała mieć duży wpływ na zachodnią praktykę magii. Złoty Świt był dobrze zorganizowany, z rytuałami i określoną hierarchią. I próbował stworzyć funkcjonalny system magii. Członkowie, zwłaszcza Mathers, spędzili dużo czasu na tłumaczeniu średniowiecznych grimuarów. Pisaniu materiałów łączących magię egipską, magię grecko-egipską i magię żydowską w jeden działający system. Zakon nauczał podróży astralnych, jasnowidzenia, alchemii, astrologii, Tarota i geomancji.

Członkowie próbowali rozwijać swoją osobowość poprzez swoje wyższe ja, w celu osiągnięcia statusu boga. Czynili to poprzez manipulowanie energiami przez wolę i wyobraźnię. Jak można się było spodziewać, wielkie ego wielu członków wywoływały kłótnie, schizmy i rzekome magiczne bitwy między Mathersem a Aleisterem Crowleyem. W 1903 r. przywództwo przejął William Butler Yeats , zmieniając nazwę grupy na „Święty Zakon Złotego Brzasku” i nadając grupie chrześcijańską filozofię. Jednak do 1914 roku zainteresowanie było niewielkie i organizacja została zamknięta.

W XX wieku zatem nastąpił prawdziwy renesans zainteresowania okultyzmem. Powstają coraz to nowe szkoły okultystyczne i jak grzyby po deszczu wyrastają specjalistyczne sklepy oferujące akcesoria do uprawiania magii.