Skuteczne rytuały magiczne

Magiczna symbolika wody

Symbolika wody

Woda zawsze symbolizowała życie, które jest podstawą wszelkich działań magicznych. Magiczna symbolika wody jest tak wielka jak cała woda na świecie. Znaczenie wody sięga głębiej jak najgłębsze morze. Od marzeń po intuicję, magię i tajemnicę, woda kryje w sobie nieskończoną inspirację. Jeśli się nad tym zastanowić, wiele z najgłębszych wód jest wciąż niezbadanych, co sprawia, że ​​znaczenie wody jest pełne potencjału.

magiczna symbolika wody
magiczna symbolika wody

Ponieważ widzimy dowody w niezliczonych mitach o stworzeniu, w których życie wyłania się z pierwotnych wód.

Wszyscy zostaliśmy stworzeni z wody, a więc wiele z tych mitów i alegorii, możemy porównać do naszej własnej egzystencji. Makrokosmos odzwierciedlający mikrokosmos i vice versa). Co więcej, możemy włączyć  symbolikę krążenia, życia, spójności i narodzin poprzez kojarzenie twórczych wód ziemi z płynami znajdującymi się w naszym ciele (tj. krwią).

Tradycja Taoistyczna

W  tradycji taoistycznej woda jest uważana za aspekt mądrości, chodzi o to, że woda przybiera formę, w której jest trzymana i porusza się po ścieżce najmniejszego oporu. Tutaj symboliczne znaczenie wody mówi o  wyższej mądrości,  którą wszyscy możemy naśladować.

Zawsze spostrzegawczy starożytni Grecy rozumieli moc wody przejściowej. Od cieczy, przez ciało stałe, do pary – woda jest uosobieniem metamorfozy i filozoficznego recyklingu.

Wśród pierwszych ludów Ameryki Północnej woda była uważana za cenny towar, szczególnie na bardziej suchych równinach i zachodnich regionach. A rdzenni Amerykanie  uważali wodę za symbol życia. Co dodatkowo utrwala symbol umieszczany w wielu mitach o stworzeniu.

Tak samo jest ze starożytnymi  Egipcjanami, gdy dowiadujemy się, że ich ukochana rzeka Nil jest podobna do kanału rodnego ich istnienia.

Symbolika wody w astrologii

Astrologicznie możemy odnaleźć symbolikę wody poprzez znaki zodiaku .

Główny znak wodny Raka (kraba) wskazuje na czystość, klarowność i orzeźwienie

Naprawiono znak wodny Skorpiona  (skorpiona) mówi o tajemnicy, bezruchu i refleksji

Zmienny znak wodny Ryb (ryby) wskazuje głębokość, ruch i życie