Rytuały magiczne

Czarnoksiężnicy

Jak wszyscy doskonale wiemy, czarnoksiężnicy to nieodłączny element magicznego świata. Tam, gdzie istnieje dobro, musi również istnieć zło, które reprezentują naturalnie wyżej wymienieni czarodzieje. Od początku świata wielu czarnych magów przewinęło się przez lata w naszej historii. Niektórzy byli bardziej znani, inni mniej. Powinniśmy jednak poznać przynajmniej tych, co uznawani są za najpotężniejszych. Przyjrzyjmy się jednak najpierw samemu wyglądowi czarnoksiężnika. Bardzo wiele osób wyobraża sobie czarnoksiężnika, jako osobnika w czarnej szacie, niesamowicie ponurego i groźnego. Oczywiście nie każdy taki jest, wyjątki się zdarzają. Z tego też powodu nie można nazywać kogoś czarnoksiężnikiem tylko ze względu na wygląd czy charakter. Działa to również w drugą stronę, nie możemy stwierdzić czy z pozoru miła i pozytywna osoba nie jest czasem czarnym magiem.

Czarnoksiężnicy
Czarnoksiężnicy

Przejdźmy jednak do samej definicji tego typu czarodzieja.

Czarnoksiężnik – inaczej zwany czarnomagiem. Praktykuje on czarną magię, lubi zadawać ból innym i dąży do podporządkowania sobie ludzkości. Posługuje się magią wysoką, cechuje go duża inteligencja i ogromna siła psychiczna.

Najbardziej znani czarnoksiężnicy

Trauma Szurman – czarownica, która przy pomocy grupy elfów przejęła zamek Henkwart. Biorąc znajdujące się tam osoby na zakładników, torturowała je zaklęciem Dolor i Cruciatus. Za swoje zbrodnie została zamknięta na dożywocie w Azkabanie.

Fiodor Salvales II Okrutny – został przywódcą powstania olbrzymów. Podczas walki z krasnoludami używał zaklęć niewybaczalnych, gdyby nie on, powstanie nie powiodłoby się.

Frodo Eternit – największy wynalazca eliksirów czarnomagicznych. Wynalazł napój na odpadanie kończyn czy zanik kości (także antidota na nie). Za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę Skobla w 1924 roku.

Bartosz Igielnik – uważany za najlepszego znawcę Czarnej Magii XX wieku. To on uśmiercił upiora z Komodo oraz wampiry z Rumunii.

Lord Voldemort – znany wszystkim przywódca śmierciożerców. Podzielił swoją duszę na siedem części i umieścił w horkruksach, dążył do nieśmiertelności i podporządkowania sobie mugoli.

Gallert Grindelwald – dawny przyjaciel Albusa Dumbledore’a. To właśnie on ukradł Czarną Różdżkę Gregorowiczowi. W czasach swojej największej świetności władał taką mocą o której wyżej wymieniony czarnoksiężnik mógł tylko pomarzyć.

Herpon Podły – jeden z pierwszych czarnych magów, autor wielu klątw i uroków. To on stworzył pierwszego horkruksa i bazyliszka.

Ekrezdis – właściciel Azkabanu, torturował i zabijał wielu niewinnych ludzi.

Morgana le Fay – śmiertelny wróg Merlina. Zabiła swojego przyrodniego brata, króla Artura. Władała mocami podobnymi mocom Grindelwalda i Riddle’a.

Merwyn Złośliwy – autor wielu czarnomagicznych klątw i uroków.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *