Rytuały magiczne

Magiczne kolory

Jaki wpływ na Nasze zachowanie i pracę mają otaczające nas kolory – magiczne kolory? Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie, ponieważ do kolorów zawsze przywiązywana mistyczna wręcz wagę. Kolory symbolizują Żywioły, ponieważ są związane z dniem tygodnia, a ich moc okazuje się pomocna przy odprawianiu rytuałów. Kolor wzmacnia dane zaklęcie, dlatego należy zdecydować, jakiego rodzaju energii się potrzebuje, w wybranym rytuale.

Magiczne kolory
Magiczne kolory

Kolor czerwony – skłania do działania, podwyższa poziom adrenaliny w organizmie i pozwala szybciej wykonać powierzone zadania. To właśnie dzięki czerwonym znakom drogowym w porę dostrzegasz niebezpieczeństwo. W magii czerwony jest symbolem życia, walki, mocy, odwagi, potencji i możliwości. Kolor ludzi dynamicznych, nastawionych na cel i mających energię, aby go osiągnąć. Bardzo ciemna czerwień symbolizuje złośliwość, odcień nienasycony – brak równowagi psychicznej, a szkarłat jest oznaką dumy i pychy.

Kolor żółty – kojarzony jest z inteligencją, intelektem, zaufaniem, wróżeniem i komunikowaniem się, podróżami, pamięcią, wyobraźnią i logiką. Symbolizuje myśli, optymizm, dobrobyt i powodzenie, W aurze oznacza ten kolor tchórzliwość i słabą wolę.

Zielony kolor – ma dobroczynny wpływ na nasze myślenie o sobie, zwiększa wiarę w siebie, daje siłę do realizacji zadań. Kolor zielony wpływa też na kreatywność. Największy wpływ na aktywność i motywację ma jasna, soczysta zieleń, która kojarzona jest z nowatorstwem, chęcią do dokonywania zmian oraz wszechstronnym zainteresowaniem światem.

MAGICZNE WPŁYWY KOLORÓW

Kolor niebieski – to kolor umysłu i ma działanie kojące. Mocne błękity rozjaśniają myśli, jasne uspokajają umysł i wzmacniają koncentrację. Jest kolorem dobrej komunikacji. Jest barwą osób witalnych, długo zachowujących młodość i wdzięk. „Niebiescy” często są inteligentni ponad przeciętną, błyskotliwi i szczerzy, otwarcie wyrażają swoje przekonania. Niebieski to barwa duchowości i mądrości. Niebieski wspomaga kreatywność. Naukowcy stwierdzili, że otoczeni tą barwą chętniej marzymy, mamy żywszą wyobraźnię i częściej wpadamy na genialne pomysły, dlatego też niebieski w ezoteryce jest związany z magią snów, jasnowidzeniem, proroczymi snami, pokojem i przyjaźnią.

Kolor Indygo – pomocny w leczeniu ludzi. Obecność w aurze oznacza osobę oszukującą i bardzo religijną.

Kolor biały – jest to kolor, który chroni, oczyszcza, jest symbolem duchowości. Ten kolor jest uniwersalny. Możemy go stosować dla wszystkich w zasadzie magicznych celów.

Kolor srebrny – odnosi się do telepatii, jasnowidzenia, intuicji.

Czarny kolor symbolizuje tajemniczość, niedostępność i wiedzę. Zazwyczaj kolor ten wybierają osoby zdyscyplinowane, mądre i pewne siebie, lecz również zdarza się odwrotnie – ludzie niepewni swojej wartości, szukający własnego sposobu na życie. Czerń to najsilniejsza barwa ochronna, która broni przed złymi urokami i nieprzychylną energią. Zapalenie czarnej świecy będzie miało pozytywny wpływ na nasze bezpieczeństwo przy oddawaniu się praktykom magicznym.

Kolor różowy – symbolizuje romantyczną miłość, przyjaźń, pogodę ducha, spokój i opiekę. Odnosi się do uczuć stonowanych i delikatnych. Wzbudza współczucie, łagodzi smutek

Kolor pomarańczowy – mówi o energii, przyciąganiu, transakcjach handlowych, sukcesie, sprawiedliwości. Wzbudza radość życia, mądrość , łagodzi problemy psychiczne.

Kolor brązowy – jest stosowany w zaklęciach dotyczących zwierząt. Jest symbolem ziemi.

Kolor fioletowypurpurowy jest kolorem mocy, leczenia poważnych chorób, medytacji, religii, jasnowidzenia, umiejętności psychicznej, transformacji. Stymuluje sny. To barwa królewska.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *